Devlet Bahçeli Nerede Oturuyor? Nerede Yaşıyor, Evi Nerede? Aslen Nereli?

Devlet Bahçeli Nerede Oturuyor, Devlet Bahçeli Nerede Yaşıyor, Devlet Bahçeli’nin Evi Nerede? Aslen Nereli?

Devlet Bahçeli, 1 Ocak 1948 tarihinde Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde doğdu.

Babası Salih Bahçeli, Osmaniye’nin tanınmış çiftçi ve tüccarlarındandır. Annesinin adı Samiye’dir. “Fettahoğulları” olarak bilinen geniş ve köklü bir Türkmen sülâlesine mensup olan Bahçeli, ailesinin 4 çocuğundan biridir.

Babasının ilk evliliğinden olan 2 kardeşi vardır. Sol görüşlü bir ailede yetişen Bahçeli’nin babası, Cumhuriyet Halk Partisi taraftarı ve İsmet İnönü hayranıydı.

İlk öğrenimini memleketi Osmaniye’de 7 Ocak İlkokulu’nda tamamladı. Ortaokulu kendisinden üç yaş büyük Servet adındaki ağabeyiyle Adana’da Özel Çukurova Koleji’nde yatılı olarak okudu.

Lise eğitimi için İstanbul’a akrabalarının yanına gitti ve Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı, lise ikinci sınıfta Etiler’deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da yine bu okuldan aldı.

1967 yılında Ankara İktisadî ve Ticarî İlimler Akademisi’ni kazandı ve Dış Ticaret Bölümü’nü 1971’de bitirerek mezun oldu. Bahçeli’nin Osmaniye’de de bir evi bulunuyor.

Asıl olarak ise Ankara’da Çayyolu’nda bulunan bir evde yaşayan Bahçeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere misafirlerinin bir bölümünü burada ağırlıyor.

You cannot copy content of this page