Oğuzhan Adalıoğlu kimdir nerelidir? Oğuzhan Adalıoğlu kaç yaşında, neden öldü?

Bakan Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Deprem bölgesinde birlikte çalıştığım mesai arkadaşım; Kahraman Jandarma Pilot Kıdemli Albayımız Oğuzhan Adalıoğlu, helikopteri kalkış için yönlendirdiği esnada pervanenin çarpması sonucu Şehit düşmüştür. Ailesine, Jandarma Teşkilatımıza ve Milletimize başsağlığı diliyorum. Rabbim, Kahraman Şehidimizin, makamını ali eylesin, ailesine sabr-ı cemil ihsan eylesin” ifadeleri kullandı.

Esas görev yeri Ankara Jandarma Havacılık Daire Başkanlığı olan, deprem nedeniyle Kahramanmaraş’ta görevlendirilen Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu, kalkış esnasında yönlendirdiği helikopterin pervanesinin çarpması sonucu şehit oldu. 2 çocuk babası Adalıoğlu’nun şehit haberi memleketi Eskişehir’deki baba evine ulaştı. Şehit Adalıoğlu’nun ailesinin Eskişehir Gündoğdu Mahallesi Filizer Sokak’taki evine Türk bayrağı asıldı. Şehidin haberi, babası Bekir ve annesi Lütfiye Adalıoğlu’na Vali Yardımcısı Ali Çetin ve İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy tarafından verildi.

Kahramanmaraş’ta, kalkış için yönlendirdiği helikopterin pervanesinin çarpması sonucu şehit olan Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu’nun cenazesi, Kahramanmaraş Havalimanı’na getirildi. Burada düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ve Habibe Öçal ile askeri personel katıldı.

Törende konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, “6 Şubat’ta meydana gelen depremin 1’inci ayını doldurduğumuz bugünlerde maalesef çok kıymetli silah arkadaşımız Jandarma Pilot Kıdemli Albay Oğuzhan Adalıoğlu’nu helikopter kazasında kaybettik. 28 senelik meslek hayatına çok büyük fedakarlıklarla çalışan kahraman arkadaşımız geçtiğimiz ay emekli dilekçesi vererek mesleğini şerefiyle, onuruyla yapmış olduğu bu kutsal görevi tamamlamak üzereyken deprem olayından sonra emekliliğini dondurarak gönüllü olarak burada görev yapmıştır. Son 1 ayda depremle ilgili jandarma teşkilatımız tüm kurum ve kuruluşlarımızla birlikte askerimiz, polisimiz, gönüllü vatandaşlarımız hep birlikte vatandaşımızın deprem yaralarını sarmak için mücadele ediyoruz” diye konuştu.

You cannot copy content of this page